פשיטות רגל

המשפט הישראלי, על פי חוק הירושה, תשכ"ה-1965, מכיר בארבעה סוגי צוואות:

צוואה בכתב יד
מסמך הכתוב כולו בכתב יד, חתום בכתב יד, ובא עליו תאריך בכתב יד, המורה מה ייעשה ברכושו של האדם לאחר מותו, הוא צוואה לכל דבר ועניין. עם זאת, מכיוון שצוואה מסוג זה, שהיא, לכאורה, הסוג הקל ביותר לעשותו, היא מסמך שבדרך כלל לא ייבדק על ידי עורך דין, או אדם הבקיא בחוק, עד לאחר מותו של האדם, רבים הסיכויים כי אם ינסח את המסמך אדם שאינו משפטן, יהיו בו שגיאות רבות שיביאו לפסילתו כצוואה, או להסדר חוקי שונה מזה שאליו התכוון המצווה.

צוואה בעדים
מסמך בכתב, הנושא תאריך וחתימת המוריש, ועל פני המסמך באה חתימתם של שני עדים, מהווה אף הוא צוואה תקפה. זהו הסוג הנפוץ ביותר של צוואה.   

צוואה בפני רשות
אמירה בעל פה בפני אדם מהאנשים המנויים בסעיף 22 לחוק הירושה (שופט, רשם, נוטריון), לגביה נערך פרוטוקול, ואותו שופט או רשם מאשר על פניה כי היא נערכה בפניו, אף היא צוואה. 

צוואה בעל פה או צוואת שכיב מרע
מי שרואה עצמו, בנסיבות המצדיקות זאת, אל מול פני המוות, "שכיב מרע", ומצווה בפני שני עדים בעל פה, ועדים אלו ערכו זיכרון דברים, והפקידו אותו אצל הרשם לענייני ירושה בסמוך ככל האפשר לאמירת הדברים, אף היא צוואה. במקרה זה פוקעת הצוואה כעבור חודש מהרגע בו תם האיום על חיי המצווה, אם הוא נותר בחיים.  ירושה עפ"י דין- אדם שלא ערך צוואה, יורשיו הם היורשים עפ"י דין. צו ירושה מצהיר על שמות היורשים ועל חלקו היחסי של כל אחד מהם בעזבון. לעומת זאת, צו קיום צוואה מצהיר שהצוואה היא בת תוקף. הסמכות לתת צו ירושה וצו קיום צוואה מסורה לרשם לענייני ירושה, כאשר ניתנת הסכמת הצדדים הנוגעים בדבר. אם ניתן צו כזה כוחו יפה כפי כולי עלמא, כל עוד לא תוקן או בוטל.

מדוע חשוב לערוך צוואה?
משרדנו נתקל במקרים רבים בהם עריכת צוואה כדין מונעת בעיות משפחתיות, טעויות וזיופים, תשלומי מס מיותרים ונתק משפחתי.
 

המשרד מתאפיין במקצועיות, יעילות, וטיפול משפטי אישי המותאם לכל לקוח וצרכיו

משרדינו מצוי במרכז פתח תקווה בקרבת בית המשפט, לשכת ההוצל"פ, עיריית פ"ת, משרד הפנים ושאר גופים ציבוריים. לקבלת ייעוץ ראשוני ומידע נוסף התקשרו לטלפון:
072-33-80-108

 
 
    אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם
גיטלין - קלימי משרד עורכי דין | 072-33-80-108 |