דיני משפחה

1) תביעה לפינוי מושכר

השוכר לא משלם דמי שכירות? הדיירים לא מפנים את הנכס?
תביעה לפינוי מושכר היא אחת הדרכים בהם אתה יכול לפעול כנגדם. בשנת 2008 הותקנו תקנות חדשות אשר מאפשרות למשכיר בשכירות שאינה מוגנת על פי חוק הגנת הדייר (רוב השכירויות דהיום) יכול לפנות לבית המשפט בתביעה לפינוי מושכר ו/או שוכר שהפר את הסכם השכירות או לא משלם את דמי השכירות. ההליך בביהמ"ש יעיל ומהיר יותר.

התקנות מאפשרות פנייה לביהמ"ש בבקשת סעד הפינוי בלבד-סעדים נוספים ניתן לתבוע בהליכים נפרדים. חידוש מהותי נוסף טמון בכך שהדיון הראשון בהליך אמור להתקיים בתוך לא יאוחר משישים ימים ממועד הגשת התביעה (לעומת הליכים שונים האורכים זמן רב יותר).


2) הליכי פינוי בהוצאה לפועל

ניתן לטובתך פסק דין לפינוי מושכר והשוכר מסרב להתפנות?
במקרים אלה, יש לפנות מיידית ללשכת ההוצאה לפועל בבקשה לביצוע פסק הדין לפינוי. במרבית המקרים, לאחר שהשוכרים מקבלים לידיהם "אזהרות" קרי, הודעה כי נפתח כנגדם תיק הוצל"פ לפינוי, נרתעים השוכרים ומפנים את הדירה (להרחבה בנושא ההוצאה לפועל-ראה בלשונית).

עם התקדמות הליכי ההוצל"פ, והמצאת "הודעות פינוי" לשוכרים המסרבים להתפנות, הרי שהקץ לשהותם של אותם שוכרים במושכר מתקרב, והידיעה שאם לא יפנו את המושכר עד למועד הפינוי שנקבע להם יפונו בכח, עושה את שלה. אם גם לאחר מכן דבקים השוכרים בעקשנותם, יש לבצע פינוי בפועל באמצעות לשכת ההוצל"פ הכוללת פריצה למושכר, פינוי ועיקול תכולת המושכר לטובת החוב של השוכר למשכיר והחלפת מנעול דלת המושכר.

למשרדינו ניסיון רב במלחמת ההתשה מול שוכרים המסרבים להתפנות-החל מהתביעה לפינוי (אשר יש להדגיש-ברוב המקרים מספיקה) ועד להליכי פינוי באמצעות הוצל"פ.
 
פינוי מושכר
 
    אנא מלאו את הפרטים ונשמח לחזור אליכם בהקדם
גיטלין - קלימי משרד עורכי דין | 072-33-80-108 |